יתרונותיו של צמח האכינצאה:

השימוש הוא בעיקר בשורש הצמח ,ניתן להשתמש גם בעלים ובפרחים  בצורות הכנה שונות, מוצא הצמח הוא מצפון אמריקה, שם הוא משמש ברפואה האינדיאנית המסורתית.

אכינצאה הייתה הצמח המוביל לטיפול בזיהומים שונים, לפני הופעת האנטיביוטיקה

הצמח הוא ללא ספק מהחשובים ביותר לחיזוק יכולת העמידות של הגוף על ידי חיזוק וויסות פעולת מערכת החיסון ומערכות נוספות בכמה רמות.

ברמה הפשוטה ביותר, הצמח מעצים את האפקט הכללי של מערכת החיסון ע"י הגברת פעילות התאים הפגוציטים כקו הגנה ראשון של מערכת החיסון והנעה של הזרימה הלימפטית.

האכינצאה יעילה נגד זיהום, ובמיוחד נגד זיהומים חוזרים, המעידים על התנגדות נמוכה של הגוף. למשל, ילדים ומבוגרים אשר לא מצליחים להפטר משיעול או צינון, הנדבקים בכל וירוס חולף ונגררים בקלות לשרשרת מחלות מתמשכות.

האכינצאה יעילה במיוחד בקרב ילדים ותינוקות למגוון גדול של בעיות זיהומיות

השימוש באכינצאה נפוץ בקרב הרבליסטים רבים ברחבי העולם לשימוש בזמן מחלות אוטואימוניות משפר את זרימת הדם כאשר זו לקויה נפגעת התגובה החיסונית., האכינצאה מגבירה את זרימת הדם לאזור פגוע.

 

פורמולה זוהי צורה נוחה לשימוש מיידי באכינצאה, ניתן לקחת כצמח בודד או כחלק מפורמולה

קפסולות שימוש בתמציות יבשות של הצמח. איכותם גבוהה ותכונות הצמח ממוצות באיכות גבוהה מיועד למי שמעדיף לקחת כדור במקום בפורמולה נוזלית

חליטה משורש אכיניצאה. לכמות של כוס מרתיחים שתי כפיות אבקת שורש אכיניצאה כרבע שעה על אש נמוכה.

 

חליטה מומלצת למחלות חורף

2 כפות טימין יבש

כף סמבוק בפרחים

*כשהחליטה מוכנה יש להוסיף 5-6 טיפות של אכינצאה בנוזל.

דבש

איך מכינים?

יש להרתיח מים בכמות המספיקה לקנקן, למשך רבע שעה. לאחר מכן למזוג לכוס ולהוסיף את טיפות האכינצאה. אפשר להמתיק בדבש, אבל חשוב להקפיד להוסיף את הדבש רק לאחר שהמים מתקררים לטמפרטורת החדר

אפשר לשתות מהחליטה 3 כוסות ביום, בין הארוחות. השתייה תעזור לייבוש מהיר של הנזלת.

חגי דן I נטורופת והרבליסט מוסמך
סגירת תפריט