סטרס ולחץ

סטרס ולחץ יכולים להווצר מהמון סיבות ובעצם קיימים בכמעט כל דבר בחיים היום.
לדוגמה, המצב המדיני, מלחמות, לחץ בעבודה, מינוס בחשבון, בעיות משפחה ועוד.
מאחר וסטרס ולחץ נמצאים בכל מקום זה קיים בכל אחד מאתנו ברמה כזו או אחרת, ונמצא שישנה השפעה גדולה של מתח ולחץ על גופנו ועל מחלות מהם אנו סובלים.
הנטורופתיה כחלק מדרך הטיפול באדם נותנת כלי שעוזר להפחית ולהתמודד עם לחץ מתח וסטרס. קיימות דרכים שונות להתמודדות כגון יוגה, טיול בטבע, האזנה למוזיקה, תרגילי נשימה ועוד.
המשותף לכולם הוא ההתנתקות לרגע מסצנת היום המלחיצה, הפסקה באורח החיים המהיר, ולקיחת נשימה עמוקה. יש גם שמקבלים בעקבות זאת נקודת מבט רחבה יותר וכך מורידים מעט מן הלחץ.
בטיפול נטורופתי אני מלמד איך להוריד לחץ, איך לנשום, לשנות חשיבה ועוד
בנוסף ישנם גם פורמולות של צמחי מרפא המסייעים לגוף להירגע ולהוריד את רמות המתח בגוף.
להלן כמה טיפים להורדת הלחץ והמתח:
1- בהתאם ללחץ מצאו זמן בו תוכלו להיות לבד, לעצום עיניים, לשמוע שיר או לקחת כמה נשימות עמוקות. זה בעצם restart לגוף ומאפשר לנו להמשיך. משך התרגיל 2-3 דק
2- נסו להוציא את עצמכם ממערבולת הלחץ. היו מודעים ללחץ ואל תתנו לו להיכנס ולהשפיע כמה דקות באמצע היום להתנתק בכל דרך אפשרית ואז לחזור מחוזקים לעבודה.
3- שינוי נקודת מבט על אירועים עוזרת לנו להתמודד עם האירועים בצורה שונה ואחרת.
4- תרגיל מאוד יעיל, המצריך תרגול, הוא הסבת תשומת הלב לנשימה הנכנסת ויוצאת, יחד עם תשומת לב לדפיקות הלב (אפשר לגעת בלב או בדופק על היד). הדבר מאפשר שליטה על הנשימה והדופק, ובכך הסדרת האטה והרגעה שלהם. בהמשך תהיו מודעים ותוכלו בהמשך לשלוט בזה באופן טבעי.
5- חשוב לדעת שמצב של לחץ הוא גם מצב חיובי במובן שלחץ מסייע לנו להתקדם בחיים ולבצע דברים שלא היינו יכולים לעשות ללא הלחץ כמו לחץ ממבחן בדרך כלל גורם לנו ללמוד ולהתכונן למבחן בצורה יותר חזקה מאשר אם היינו רגועים יותר.
6- אפשר לרתום לחץ לביצוע דברים ולהשתמש בכלים על מנת שהלחץ לא יכנס אלינו וישפיע לרעה על מצבנו הבריאותי
למידע ופתרונות נוספים בנושא מוזמנים לצור קשר

חגי דן I נטורופת והרבליסט מוסמך
סגירת תפריט